Zalewska: To już 101. twarz Trzaskowskiego

  • Anna Zalewska krytykuje Rafała Trzaskowskiego za jego zmienność w poglądach.
  • Trzaskowski nie przedstawił konkretnych działań w sprawie rezolucji PE.
  • Zalewska uważa, że polityka klimatyczna Niemiec jest szkodliwa dla Polski.
  • Opozycja w Polsce wymaga większej spójności i jasności w działaniach.

Podczas ostatniej rozmowy z Krzysztofem Stanowskim, Anna Zalewska, była minister edukacji, skrytykowała Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, za jego zmienność w poglądach oraz za sprzeczności w jego wypowiedziach dotyczących współpracy z USA i polityki obronnej. Zalewska zwróciła uwagę na to, że Trzaskowski, mimo krytyki Prawa i Sprawiedliwości za głosowanie przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego, sam nie przedstawił żadnych konkretnych działań w tej sprawie. Jej zdaniem, to już 101. twarz Trzaskowskiego, co podkreśla jego niekonsekwencję w polityce.

Krytyka rezolucji PE

W rozmowie z DoRzeczy.pl, Zalewska podkreśliła, że rezolucja Parlamentu Europejskiego, która miała na celu wsparcie Komisji Europejskiej w poszukiwaniu funduszy na wspólne zakupy zbrojeniowe, była nieodpowiednia. „To była bardzo zła rezolucja. Miała być politycznym wsparciem dla Komisji Europejskiej, żeby zaczęła przygotowywać się do znalezienia 800 miliardów euro – pieniędzy, których przecież nie ma” – stwierdziła. Zwróciła uwagę, że jedynym pozytywnym elementem, za którym głosowali politycy PiS, była Tarcza Wschód, kontynuacja działań związanych z zabezpieczeniem granicy polsko-białoruskiej.

Sprzeczności w wypowiedziach Trzaskowskiego

Zalewska zauważyła, że Trzaskowski, krytykując PiS za głosowanie przeciwko rezolucji, sam jest w sprzeczności. „Jak więc Rafał Trzaskowski może mówić w wywiadzie, że popiera współpracę z Amerykanami i zakupy sprzętu od nich, a jednocześnie krytykować PiS i Konfederację za głosowanie przeciw tej rezolucji?” – pytała. Jej zdaniem, Trzaskowski zmienia zdanie w zależności od sytuacji, co czyni go nieprzewidywalnym w polityce.

Temat reparacji

W kontekście reparacji, Zalewska skrytykowała Trzaskowskiego za jego pomysły dotyczące współpracy z Niemcami. „Szkoda, że Trzaskowski nie podpowiedział tego Donaldowi Tuskowi. Na wspólnej konferencji z kanclerzem Niemiec temat reparacji nawet nie wybrzmiał” – zaznaczyła. Podkreśliła, że kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, przyjechał do Polski z konkretnymi postulatami, które mogą być niekorzystne dla Polski, a Trzaskowski nie potrafił wykorzystać tej okazji do podjęcia ważnych tematów.

Polityka klimatyczna Niemiec

Zalewska zwróciła uwagę na politykę klimatyczną Niemiec, która według niej może być szkodliwa dla Polski. „Zeroemisyjność do 2025 roku, żadnego węgla, żadnego atomu. I jeszcze ETS2, który próbujemy zablokować, ma objąć całą Unię” – mówiła. Dodała, że Niemcy już wdrożyli te regulacje i oczekują, że inne kraje również będą je realizować, co może prowadzić do dalszych napięć w relacjach polsko-niemieckich.

Podsumowanie

W ocenie Zalewskiej, działania Trzaskowskiego i Tusków są niekonsekwentne i mogą prowadzić do dalszych problemów w polityce krajowej oraz międzynarodowej. „To była konferencja uległości. I jeśli przewodniczący Tusk realizuje taką agendę, to wiceprzewodniczący Trzaskowski też będzie ją realizował” – podsumowała. Jej zdaniem, polityka opozycji w Polsce wymaga większej spójności i jasności, aby mogła skutecznie reprezentować interesy obywateli.

Źródło: dorzeczy

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach prezydenckich?

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments