Zakaz jazdy za odłączoną poduszkę i pęknięcie szyby

  • Wielka Brytania: Mercedes Actros zatrzymany z powodu poważnego wykroczenia.
  • Kierowca ukarany mandatem 100 funtów za usunięcie uszkodzonej poduszki pneumatycznej.
  • W Niemczech holenderski przewoźnik zatrzymany z powodu pęknięcia szyby przedniej.
  • Oba przypadki podkreślają rosnące napięcia w branży transportowej.
  • Kierowcy stają przed trudnymi wyborami z powodu zaostrzających się przepisów.

W miniony czwartek, 1 maja, brytyjska inspekcja DVSA opublikowała zdjęcie pojazdu, który został zatrzymany z powodu poważnego wykroczenia, co wywołało dyskusję na temat rosnących restrykcji w transporcie drogowym.

Incydent w Wielkiej Brytanii

Na opublikowanym zdjęciu widoczny jest Mercedes Actros z naczepą chłodniczą, który otrzymał zakaz dalszej jazdy. Pojazd, najprawdopodobniej należący do holenderskiego przewoźnika, miał na szybie naklejkę informującą o zakazie oraz założoną linkę z blokadą osi napędowej. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 100 funtów (około 500 złotych) za usunięcie uszkodzonej poduszki pneumatycznej naczepy, co miało na celu umożliwienie dokończenia trasy.

Przykład z Niemiec

Inny przypadek dotyczy holenderskiego przewoźnika, którego zestaw został zatrzymany przez niemieckie BAG. Kontrola wykazała, że pojazd nie miał żadnych nieprawidłowości w tachografie, a ładunek był właściwie zabezpieczony i opatrzony odpowiednią dokumentacją. Problemem okazało się jednak niewielkie pęknięcie w szybie przedniej, które znajdowało się z dala od wzroku kierującego. Mimo że ciężarówka przeszła przegląd techniczny, BAG uznało to za poważne wykroczenie, zakazując kierowcy kontynuowania trasy. Zezwolono jedynie na przejazd do warsztatu, co wiązało się z koniecznością czekania na dostawę szyby przez 3 dni, generując straty dla przewoźnika.

Wnioski z incydentów

Oba przypadki ilustrują rosnące napięcia w branży transportowej, gdzie zamiłowanie do prowadzenia pojazdów i samodzielnego rozwiązywania problemów może być tłumione przez zaostrzające się przepisy oraz nadzór ze strony służb kontrolnych. W obliczu takich sytuacji, kierowcy często stają przed trudnymi wyborami, które mogą prowadzić do poważnych konsekwencji.

Źródło: 40ton
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments