Wyborca Republikanów o Trumpie: klapki na oczach

  • Właściciele sklepów zmagają się z chaotycznymi cenami produktów przez cła.
  • Przedsiębiorcy muszą tłumaczyć klientom różnice w cenach, co jest frustrujące.
  • Brak zrozumienia polityki celnej przez Trumpa budzi zaniepokojenie właścicieli sklepów.
  • Problemy w łańcuchu dostaw wpływają na obsługę klientów i logistykę.
  • Niepewność związana z cłami prowadzi do rezygnacji klientów z inwestycji.

W obliczu rosnących cen i niepewności gospodarczej, wyborcy Republikanów wyrażają swoje zaniepokojenie polityką handlową Donalda Trumpa. Właściciele sklepów, tacy jak jeden z przedsiębiorców z Nevady, podkreślają, że wprowadzone cła wprowadzają chaos na rynku, co zmusza ich do wyjaśniania klientom różnic w cenach produktów. „Musimy to wyjaśniać klientom i stawia nas to w niezręcznej sytuacji” – mówi przedsiębiorca, który niegdyś sam kandydował na gubernatora stanu.

Problemy z cenami

Właściciele sklepów stacjonarnych borykają się z trudnościami związanymi z różnicami w cenach tych samych produktów. Przykład rowerów, które kosztują od 4500 do 4950 dolarów, ilustruje, jak cła wpływają na ostateczną cenę dla konsumentów. „Musimy to wyjaśniać klientom i stawia nas to w niezręcznej sytuacji” – podkreśla przedsiębiorca, który zauważa, że różnica w cenie wynika z momentu zakupu, co jest bezpośrednio związane z wprowadzeniem ceł.

Wpływ ceł na biznes

Właściciele sklepów muszą zmagać się z realiami, które wymuszają na nich podjęcie trudnych decyzji. „Czy przenosimy koszt cła na klientów?” – pyta retorycznie przedsiębiorca, wskazując na niewielkie marże w branży rowerowej. „Jeśli odetniemy z nich 10 proc., możemy od razu myśleć o zamknięciu działalności” – dodaje, podkreślając, że bez sprzedaży nie ma biznesu.

Polityka celna a odpowiedzialność

W kontekście polityki handlowej, przedsiębiorca wyraża swoje zaniepokojenie brakiem zrozumienia ze strony Trumpa, który, według niego, traktuje Amerykę jak firmę. „Mam wrażenie, że ma klapki na oczach” – mówi. Wierzy, że ludzie powinni ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje, a klienci muszą być świadomi, skąd biorą się ceny produktów. „Nie mam problemu z tym, by wskazać na produkcie, skąd bierze się cena” – dodaje, podkreślając znaczenie transparentności w relacjach z klientami.

Chaos w łańcuchu dostaw

Właściciele sklepów nie tylko zmagają się z cenami, ale także z problemami w łańcuchu dostaw. „Zamówiłem nowe śpiwory z Chin na nasze letnie wyprawy i właśnie się dowiedziałem, że łańcuch dostaw został przerwany” – relacjonuje przedsiębiorca. Tego rodzaju niepewność zmusza ich do zajmowania się sprawami logistycznymi zamiast skupiać się na obsłudze klientów, co w szczycie sezonu jest szczególnie frustrujące.

Skutki dla branży turystycznej

Niepewność związana z cłami ma również wpływ na branżę turystyczną. Właściciele sklepów zauważają, że klienci z Kanady zaczynają odwoływać rezerwacje. „Mówimy o kwotach rzędu 2-4 tys. dolarów” – mówi przedsiębiorca, podkreślając, że klienci nie chcą inwestować w kraj, który wprowadza niekorzystne dla nich regulacje. „Kochamy was, ale nie możemy inwestować naszych pieniędzy w kraj, który tak traktuje nasze państwo” – cytuje jedną z grup, która zrezygnowała z wyjazdu.

Wnioskując, cła mają wpływ na wiele aspektów działalności gospodarczej, prowadząc do chaosu i niepewności. „Czasem ogromny, czasem ledwo zauważalny, ale to jakby ktoś zadawał ci tysiące drobnych ran” – podsumowuje przedsiębiorca, wskazując na negatywne konsekwencje polityki celnej. „To wszystko nie musi się dziać. A jednak się dzieje.”

Źródło: businessinsider

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach prezydenckich?

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments