Współpraca wojska i biznesu w obronie cyberprzestrzeni

  • W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele wojska i branży technologicznej.
  • Gen. Molenda zauważył zmianę w podejściu do współpracy z sektorem prywatnym.
  • Wskazano na innowacyjność jako kluczowy obszar współpracy w obronie cyberprzestrzeni.
  • Podkreślono potrzebę aktywnego wykorzystania technologii, a nie tylko ich wprowadzania.

W dyskusji na temat współpracy między sektorem prywatnym a wojskowym w obszarze obrony cyberprzestrzeni wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji, w tym Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. dyw. Karol Molenda oraz eksperci z branży technologicznej.

Współpraca z sektorem prywatnym

W trakcie rozmowy prowadzonej przez redaktora CyberDefence24 Szymona Palczewskiego, gen. Molenda podkreślił, że w ciągu ostatnich sześciu lat znacznie zmieniło się podejście do współpracy między biznesem a sektorem państwowym oraz wojskiem. Zauważył, że początkowo istniało duże zaufanie, a każdy kontakt ze sferą biznesu był traktowany jako podejrzany.

Obszary innowacji

Generał Molenda wskazał na kilka kluczowych obszarów, w których współpraca ta może przynieść korzyści. Wśród nich wymienił innowacyjność oraz technologie przełomowe, które mogą być wykorzystane w obronie cyberprzestrzeni.

Cel współpracy

Podczas dyskusji gen. Molenda zaznaczył, że rozmowy z sektorem prywatnym nie powinny być prowadzone jedynie w celu wprowadzenia technologii, które następnie trafią „na półkę”. Wskazał na potrzebę aktywnego wykorzystania innowacji w praktyce, co może przyczynić się do zwiększenia efektywności działań w obszarze obrony cybernetycznej.

Źródło: cyberdefence24
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments