Unia Europejska szykuje cios w polskich przewoźników

  • Unia Europejska planuje nowelizację przepisów dotyczących zabezpieczenia społecznego.
  • Zmiany mogą zagrozić działalności polskich przewoźników na rynku unijnym.
  • Nowe regulacje mogą zwiększyć koszty operacyjne polskich firm transportowych.
  • Branża transportowa apeluje o dialog z instytucjami unijnymi.
  • Planowane są spotkania z decydentami w celu wypracowania korzystnych rozwiązań.

Unia Europejska planuje wprowadzenie nowelizacji przepisów dotyczących koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, co może stanowić poważne zagrożenie dla polskich przewoźników. Eksperci ostrzegają, że zmiany te mogą doprowadzić do zakończenia działalności wielu polskich firm na rynku unijnym.

Nowelizacja przepisów

Proponowane zmiany w przepisach mają na celu ujednolicenie zasad dotyczących zabezpieczenia społecznego w krajach członkowskich. Związek Pracodawców Transportu i Logistyki (TLP) wskazuje, że nowelizacja może znacząco wpłynąć na konkurencyjność polskich przewoźników, którzy obecnie dominują na rynku transportowym w Europie.

Reakcje branży

Przedstawiciele branży transportowej wyrażają obawy, że wprowadzenie nowych regulacji może skutkować ograniczeniem działalności polskich firm w Unii Europejskiej. „To może być koniec obecności Polskich firm w UE” – komentują eksperci, podkreślając, że zmiany te mogą prowadzić do znacznego wzrostu kosztów operacyjnych.

Co dalej?

W obliczu nadchodzących zmian, polscy przewoźnicy apelują o dialog z instytucjami unijnymi oraz o uwzględnienie specyfiki polskiego rynku transportowego. W najbliższych tygodniach planowane są spotkania przedstawicieli branży z decydentami, które mają na celu wypracowanie korzystnych rozwiązań.

Źródło: filarybiznesu

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach prezydenckich?

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments