Smog informacyjny a higiena cyfrowa w życiu codziennym

  • Wojciech Skrzypek omawia higienę cyfrową w podcastie "Czas przyszły".
  • Higiena cyfrowa to zbiór dobrych praktyk w korzystaniu z technologii.
  • Rekomendacje obejmują wyłączanie powiadomień i planowanie czasu bez ekranów.
  • Skrzypek zwraca uwagę na problem smogu informacyjnego w codziennym życiu.
  • Kolejny odcinek podcastu dotyczy współczesnych zjawisk społecznych i politycznych.

Wojciech Skrzypek, dziennikarz TVN24, w najnowszym odcinku podcastu „Czas przyszły” omawia znaczenie higieny cyfrowej oraz dobre praktyki w korzystaniu z technologii, podkreślając wpływ smogu informacyjnego na codzienne życie.

Higiena cyfrowa

W rozmowie z Magdaleną Bigaj, prezeską Fundacji „Instytut Cyfrowego Obywatelstwa”, Skrzypek wyjaśnił, że higiena cyfrowa to „zbiór dobrych praktyk, dobrych zachowań, które należy stosować, żeby w tym świecie cyfrowym nie zwariować”.

Dobre praktyki technologiczne

Wśród rekomendacji dotyczących używania technologii, dziennikarz wskazał na konieczność wyłączenia powiadomień w niektórych aplikacjach. Zasugerował również planowanie czasu bez korzystania z telefonu oraz ekranów: „To jest na przykład planowanie sobie, że przez godzinę dziennie będę pracować, nie używając telefonu, a przez kolejną godzinę dziennie w ogóle nie będę używać telefonu, ani żadnych innych ekranów”.

Smog informacyjny

Skrzypek zauważył, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, „w jakim smogu informacyjnym żyjemy na co dzień”. Przykładem tego jest sytuacja, gdy oglądając telewizję, równocześnie przegląda się telefon.

Przyszłe odcinki podcastu

Dziennikarz zapowiedział, że kolejny odcinek podcastu, który czeka na premierę, będzie dotyczył „jak wygląda współczesne pole bitwy”. Skrzypek podkreślił, że podcast technologiczny odnosi się do zjawisk społecznych i politycznych, co stwarza wiele tematów do omówienia.

Źródło: tvn24
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments