Rozpoczął się proces pięciu Latynosów oskarżonych o gwałt

  • Do porwania studentki doszło 28 lipca 2024 roku w Warszawie.
  • Sprawcy to sześciu mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat, obywatele latynoamerykańscy.
  • Prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu, grozi im kara od 3 do 20 lat więzienia.
  • Rozprawa sądowa rozpoczęła się we wtorek, jednak została wyłączona z jawności.
  • W 2024 roku 5% podejrzanych o przestępstwa w Polsce to obcokrajowcy.

Do przestępstwa, w którym 20-letnia studentka padła ofiarą grupy mężczyzn, doszło 28 lipca 2024 roku w Warszawie. Po opuszczeniu klubu, kobieta została porwana przez sześciu mężczyzn, którzy przedstawili się jako obcokrajowcy. Sprawcy zostali szybko ujęci przez policję, a prokuratura skierowała akt oskarżenia do sądu.

Okoliczności zdarzenia

Według ustaleń śledczych, studentka bawiła się w jednym z warszawskich klubów, gdzie poznała mężczyznę, który przedstawił się jako Hiszpan. Po opuszczeniu klubu, wsiadła do samochodu, w którym znajdowało się sześciu mężczyzn, wierząc, że zostanie bezpiecznie odwieziona do domu. W trakcie jazdy straciła świadomość, a odzyskała ją dopiero w Jankach. Udało jej się uciec i zwrócić o pomoc do kierowcy autobusu, który wezwał policję.

Tożsamość sprawców

Jak podaje prokuratura, oskarżeni to mężczyźni w wieku od 20 do 30 lat, obywatele jednego z krajów latynoamerykańskich, którzy legalnie przebywają w Polsce. Grozi im kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie sądowe

Rozprawa w tej sprawie rozpoczęła się we wtorek, jednak sędzia zdecydował o wyłączeniu jawności procesu, mając na uwadze dobro osobiste pokrzywdzonej. Akt oskarżenia został skierowany do sądu przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie już w lutym 2025 roku.

Statystyki przestępczości

Według policyjnych statystyk w 2024 roku, wśród wszystkich podejrzanych o przestępstwa w Polsce, 5 proc. to obcokrajowcy. W 2024 roku Polska Policja zatrzymała 1895 obywateli Gruzji, z czego decyzją sądu 136 trafiło do aresztu. Łącznie w polskich ośrodkach penitencjarnych, według stanu na koniec 2024 roku, przebywa 322 Gruzinów. Na podstawie decyzji wydanej przez Straż Graniczną, w ubiegłym roku z Polski wydalono 2589 obywateli Gruzji.

Brutalność przestępczości

Nie jest tajemnicą, że Gruzini organizują się w gangi i, zdaniem policji, są zdecydowanie bardziej brutalni i bezwzględni od polskich przestępców.

Źródło: dorzeczy
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments