Odprawa Naczelników Policji w Pile, kwiecień 2025

W dniach 23-25 kwietnia 2025 roku w Szkole Policji w Pile odbyła się odprawa Naczelników Wydziałów Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komend Wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji. Spotkanie zorganizowane przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji miało na celu omówienie zagadnień związanych z poszukiwaniami osób zaginionych oraz ukrywających się przed organami ścigania.

  • Odprawa Naczelników Wydziałów Poszukiwań i Identyfikacji Osób odbyła się w dniach 23-25 kwietnia 2025 roku w Szkole Policji w Pile.
  • Spotkanie zorganizowane przez Biuro Kryminalne KGP miało na celu omówienie zagadnień związanych z poszukiwaniami osób zaginionych oraz ukrywających się przed organami ścigania.
  • Uczestnicy omawiali konkretne przypadki zaginięć, co pozwoliło na wymianę doświadczeń i wypracowanie wspólnych wniosków.
  • Przedstawiono nowe założenia programu nauczania dotyczącego poszukiwań osób zaginionych, mające na celu lepsze przygotowanie funkcjonariuszy.
  • Omówiono również międzynarodową współpracę w zakresie poszukiwań osób.

Witamy na odprawie

Rozpoczęcia odprawy dokonał insp. Konrad Krakowiak, Zastępca Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, który powitał przybyłych gości. W spotkaniu uczestniczył również insp. Marcin Sapun, Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile. Obecni byli także kom. Robert Piasecki oraz kom. Katarzyna Boszko z Biura Kryminalnego KGP.

Analiza przypadków zaginięć

W ciągu trzech dni naczelnicy komórek zajmujących się poszukiwaniami osób omawiali konkretne przypadki zaginięć. To pozwoliło na wymianę doświadczeń oraz wspólne wypracowanie wniosków. Uczestnicy spotkania rozmawiali również o projektach realizowanych w ramach funduszy europejskich oraz planowanych zmianach w przepisach dotyczących poszukiwań osób.

Nowe programy nauczania

Mł. insp. Marzena Brzozowska, Kierownik Zakładu Kryminalnego, przedstawiła założenia programu nauczania na kursie specjalistycznym dotyczącym poszukiwań osób zaginionych. Program ma zostać rozszerzony, co ma na celu lepsze przygotowanie funkcjonariuszy do wykonywania wybranych czynności w tym obszarze.

Międzynarodowa współpraca

Podczas odprawy omówiono również zagadnienia związane z międzynarodową współpracą w zakresie poszukiwań niebezpiecznych przestępców. Działania te są prowadzone w ramach sieci ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams), co umożliwia lepszą koordynację działań w skali europejskiej.

Kampania społeczna #JestemTuCZEKAM

W trakcie spotkania poruszono temat kampanii społecznej #JestemTuCZEKAM, której celem jest zwrócenie uwagi na problem zaginięć seniorów. Kampania, przygotowana przez Polską Policję we współpracy z Fundacją ITAKA oraz innymi organizacjami, ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie zapobiegania takim sytuacjom.

Znaczenie odpraw dla Policji

Tego rodzaju odprawy są niezwykle istotne dla doskonalenia metod pracy oraz wymiany doświadczeń między jednostkami Policji z całego kraju. Umożliwiają one aktualizację procedur i dostosowanie działań do zmieniających się realiów, co jest kluczowe w kontekście skutecznych poszukiwań osób.

Źródło: policja.pl
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zostań naszym fanem!

Pomóż nam się rozwijać! Polub nas na Facebooku! i śledź nas na X!