Masowe zatrucia w Akademii Policji w Szczytnie!

  • Kilkudziesięciu słuchaczy Akademii Policji ma dolegliwości żołądkowo-jelitowe.
  • Władze uczelni zawiesiły zajęcia oraz wprowadziły środki ostrożności.
  • Na terenie akademii trwa dezynfekcja pomieszczeń ogólnodostępnych.
  • Pomoc medyczna jest świadczona przez lekarkę na uczelni.
  • Władze monitorują sytuację i apelują o zachowanie spokoju.

Kilkudziesięciu słuchaczy Akademii Policji w Szczytnie od wczoraj zmaga się z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, co zmusiło władze uczelni do zawieszenia zajęć oraz wprowadzenia ścisłych środków ostrożności. Słuchacze zostali zobowiązani do pozostania w swoich pokojach, a na terenie akademii trwa dezynfekcja pomieszczeń. Służby sanitarne prowadzą postępowanie w tej sprawie, a pierwsze wyniki badań mają być znane w godzinach popołudniowych.

Decyzje władz Akademii

W związku z rosnącą liczbą zgłoszeń o dolegliwościach, władze Akademii Policji w Szczytnie zdecydowały o wstrzymaniu zajęć do 11 maja br. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu, słuchacze zostali zobowiązani do pozostania w pokojach, a dowódcy kompanii mają informować o ewentualnych kolejnych przypadkach chorobowych. Rzecznik prasowy uczelni, nadkom. Krzysztof Wasyńczuk, podkreślił, że wprowadzane są wszelkie środki ostrożności, w tym wydawanie płynów dezynfekujących i maseczek.

Pomoc medyczna

Na terenie uczelni pomoc medyczną świadczy lekarka, która ma podpisaną umowę na świadczenie usług zdrowotnych. W ciągu ostatnich godzin do Szpitala Powiatowego w Szczytnie zgłosiło się dziewięć osób, z których jedna została już wypisana. Życiu chorych nie zagraża niebezpieczeństwo, a wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną dolegliwości może być rotawirus. Władze uczelni i służby sanitarno-epidemiologiczne podejmują działania w celu ustalenia źródła zakażenia.

Dezynfekcja i badania

W ramach działań prewencyjnych, na terenie Akademii Policji w Szczytnie przeprowadzana jest dezynfekcja pomieszczeń ogólnodostępnych, w tym łazienek, sal wykładowych oraz klatek schodowych. W nocy przybył dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który wraz z zespołem pobrał próbki żywności i wody w celu zidentyfikowania potencjalnego źródła problemu. Władze uczelni oraz sanepid zachowują czujność i monitorują sytuację na bieżąco.

Porównanie z innymi incydentami

Warto zauważyć, że podobne zdarzenia miały miejsce w ostatnim czasie w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, gdzie na dolegliwości żołądkowo-jelitowe uskarżały się 153 osoby, a ponad 80 z nich trafiło do szpitali. Wówczas służby sanitarne nie zdołały ustalić źródła zakażenia, jednak badania wykazały, że choroby były spowodowane salmonellą. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, Daniel Brodowski, zaznaczył, że obecnie nie można łączyć tych dwóch spraw, a postępowanie w sprawie Kętrzyna wciąż trwa.

Podsumowanie sytuacji

Obecna sytuacja w Akademii Policji w Szczytnie jest monitorowana przez władze uczelni oraz służby sanitarno-epidemiologiczne. Wszelkie działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa słuchaczy oraz ustalenie przyczyn masowych zatrucień. Władze uczelni apelują o zachowanie spokoju oraz stosowanie się do wydawanych zaleceń. W miarę postępu sytuacji, będą przekazywane kolejne informacje dotyczące zdrowia słuchaczy oraz wyników prowadzonych badań.

Źródło: wpolityce

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach prezydenckich?

Sprawdź wyniki

Loading ... Loading ...
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments