- Obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja w Tarnogrodzie z udziałem władz i mieszkańców.
- Uroczystości rozpoczęły się w Luchowie Górnym przy Kopcu Tadeusza Kościuszki.
- Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Przemienienia Pańskiego.
- Występy artystyczne dzieci z przedszkola oraz uczniów szkoły podstawowej.
- Burmistrz Paweł Dec podziękował uczestnikom i życzył udanego świętowania.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Tarnogrodzie odbyły się z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli stowarzyszeń oraz mieszkańców, obejmując mszę świętą, składanie wiązanek i występy artystyczne.
Tradycyjne obchody
W Tarnogrodzie uroczystości rozpoczęły się w Luchowie Górnym, gdzie władze samorządowe oraz delegacje Ochotniczej Straży Pożarnej złożyły wiązanki kwiatów przy Kopcu Tadeusza Kościuszki. Następnie uczestnicy przenieśli się na Błonie w Tarnogrodzie, gdzie również oddano hołd, składając kwiaty przy miejscowym kopcu Kościuszki. Spotkanie rozpoczął burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec.
Msza święta i hymn
Z Błonia zgromadzeni, przy dźwiękach Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej, przemaszerowali ulicami miasta do kościoła pw. Przemienienia Pańskiego. Tam odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Jerzy Tworek. Po liturgii uczestnicy przeszli na tarnogrodzki rynek, gdzie uroczyście wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewano hymn Polski.
Występy artystyczne
Druga część obchodów odbyła się w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Jako pierwsza wystąpiła grupa Biedroneczki z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie z programem „Przedszkolaki pamiętają o Polsce”. Dzieci rozpoczęły od poloneza do muzyki Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. W dalszej części programu przedszkolaki zaprezentowały kilka patriotycznych piosenek, wzbogaconych o choreografię z użyciem szarf i flag.
Program uczniów
Kolejnym punktem programu był występ uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugim. Przygotowali oni program „Konstytucja 3 maja – Polska droga do wolności”, który przybliżał historyczny kontekst tego święta. Uczniowie recytowali wiersze narodowych poetów, śpiewali pieśni patriotyczne i cytowali słowa osób, które odegrały kluczową rolę w uchwaleniu konstytucji – pierwszej w Europie i drugiej na świecie.
Podziękowania burmistrza
Na zakończenie obchodów burmistrz Paweł Dec podziękował wszystkim występującym i uczestnikom uroczystości oraz życzył zebranym udanego świętowania.