Julia Szeremeta w mundurze wojskowym i patriotyzm

  • Julia Szeremeta opublikowała zdjęcie w mundurze wojskowym, podkreślając patriotyzm.
  • Wojsko zyskało na popularności wśród młodych sportowców, postrzegane jako coś więcej niż rywalizacja.
  • W 2024 roku Wojskom Obrony Terytorialnej odeszło ponad 10 tysięcy ochotników.
  • Patriotyzm w mediach społecznościowych rośnie, szczególnie na platformie TikTok.
  • Szeremeta zauważyła zmianę w postrzeganiu haseł patriotycznych w kontekście politycznym.

Julia Szeremeta, polska wicemistrzyni olimpijska w boksie, opublikowała zdjęcie w mundurze wojskowym, podkreślając znaczenie patriotyzmu i jedności w Polsce, zwracając uwagę na zmiany w postrzeganiu wojska wśród młodych sportowców.

Wojskowy mundur i patriotyzm

2 maja Julia Szeremeta zamieściła na swoim profilu zdjęcie w wojskowym mundurze. W opisie podkreśliła, że jest to „dzień dumy, jedności i szacunku dla historii oraz wszystkich, którzy służą Ojczyźnie”.

Zmiany w postrzeganiu wojska

W ostatnich latach wojsko zyskało na popularności wśród zawodników sportów walki, szczególnie dzięki Wojskom Obrony Terytorialnej. Młodzi sportowcy zauważają, że wojsko to „coś więcej” niż tylko rywalizacja na ringu czy macie. W przeciwieństwie do lat 90., kiedy to wojsko kojarzyło się z patologią, obecnie postrzegane jest w bardziej pozytywnym świetle.

Problemy z rekrutacją

Jednak w 2024 roku sytuacja w Wojskach Obrony Terytorialnej uległa pogorszeniu, gdyż z tej formacji odeszło ponad 10 tysięcy ochotników. Mimo to, patriotyzm wśród młodych Polaków zyskał na sile, szczególnie w kontekście cenzury nauczania o historii przez rząd.

Patriotyzm w mediach społecznościowych

Julia Szeremeta zauważyła, że filmiki o treściach patriotycznych cieszą się ogromną popularnością na platformie TikTok. Widać to również na stadionach, gdzie kibice różnych drużyn piłkarskich wyrażają swoje uczucia patriotyczne poprzez transparenty, takie jak „Katyń. Pamięci nie da się zgładzić” czy „10.04.2010 – nie zapomnimy, nie wybaczymy”.

Refleksje na temat patriotyzmu

Szeremeta zwróciła uwagę, że jeszcze kilka lat temu hasła takie jak „Pamięci nie da się zgładzić” nie byłyby postrzegane jako atak na rząd. Wyraziła nadzieję, że wkrótce sytuacja w Polsce ulegnie poprawie.

Źródło: niezalezna
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments