Adam Muszyński
Adam Muszyński to polski inżynier oraz doktor habilitowany w dziedzinie nauk technicznych, który koncentruje się na biotechnologii środowiska oraz inżynierii środowiska. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Zakładzie Biologii na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej.
Życiorys zawodowy
Studia inżynierskie ukończył w 1994 roku na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, gdzie napisał pracę magisterską na temat biodegradacji paliwa Diesla w glebie z wykorzystaniem immobilizowanych mikroorganizmów. Po zakończeniu studiów rozpoczął pracę jako asystent w Zakładzie Biologii Środowiska, gdzie pracował od 1994 do 2002 roku. W 2002 roku uzyskał stopień doktorski na podstawie pracy pt. Biodegradacja zużytych chłodziw w procesie unieszkodliwiania ścieków z obróbki powierzchniowej metali, która powstała pod kierunkiem prof. Marii Łebkowskiej. W 2016 roku habilitował się na podstawie oceny swojego dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Struktura zbiorowisk mikroorganizmów w osadzie czynnym oczyszczalni z podwyższonym usuwaniem biogenów.
Jego prace były publikowane w renomowanych czasopismach, takich jak: „Ecological Engineering”, „Polish Journal of Environmental Studies”, „Gaz, Woda i Technika Sanitarna”, „Water Science and Technology”, „International Journal of Environmental Science and Technology” oraz „Central European Journal of Biology”.