Wydarzenia
W lecie Guram (Guraram) I, książę Iberii i gruziński władca na wygnaniu, został wysłany przez cesarza Maurycjusza do miasta Mccheta, znajdującego się we wschodniej Gruzji. Tam przywrócił monarchię w Gruzji i otrzymał jeden z najwyższych bizantyjskich tytułów – Kuropalatesa.
W trakcie wojny bizantyjsko-perskiej, która miała miejsce w latach 572-591, wojska bizantyjskie zbuntowały się przeciwko generałowi Priskusowi (magister militum per Orientem) z powodu braku wypłaty żołdu. Król Hormizd IV rozpoczął perską ofensywę, jednak poniósł klęskę w bitwie pod Martyropolis w Turcji.
Frankowie i Burgundowie, pod przewodnictwem króla Guntrama I oraz jego siostrzeńca Childeberta II, przeprowadzili inwazję na północną Italię, lecz zostali pokonani i rozgromieni przez Longobardów.
Pod rządami króla Autarisa Królestwo Longobardów przeszło na katolicyzm (data przybliżona).
Etelryk objął tron po swoim ojcu Elli jako król Deiry w północnej Anglii, co potwierdzają zapisy w kronikach anglosaskich.
Wojna persko-heftalicka, trwająca w latach 588-589, zakończyła się druzgocącym zwycięstwem perskiej armii liczącej 12 000 żołnierzy, dowodzonej przez Bahram Czobina, który przy wsparciu ciężkiej kawalerii zaskoczył siły Heftalitów.
Cesarz chiński Sui Wendi, założyciel Dynastii Sui, przygotował kampanię przeciw dynastii Chen. Zgromadził 518 000 żołnierzy wzdłuż północnego brzegu rzeki Jangcy, a jego armia rozciągała się od prowincji Syczuan aż po Ocean Spokojny.
Na skalistej irlandzkiej wyspie Skellig Michael został założony klasztor (data przybliżona).
Urodzili się
Eligiusz z Noyon, biskup Noyonu i Tournai, misjonarz oraz święty Kościoła katolickiego i ewangelickiego (ur. ok. 588, zm. 660).
Swintila, król Wizygotów (zm. ok. 634).
Zmarli
Ella z Deiry, pierwszy znany król anglosaskiej Deiry (ur. ?).
Święty Monulfus, biskup Tongeren–Maastricht oraz święty Kościoła katolickiego (zm. ok. 588 – ur. ?).