4. Buffett Cup

4. Buffett Cup – to zawody brydżowe, które miały miejsce pomiędzy zaproszonymi graczami z Europy oraz Stanów Zjednoczonych, odbywające się w dniach 10–13 września 2012 roku w Omaha (Nebraska, USA).

Triumfatorem zawodów została drużyna USA, która wygrała 107:103.

== Wynik zawodów ==

== Format zawodów ==

W turnieju wzięło udział po 12 zawodników z każdej z drużyn, co w praktyce oznaczało 6 par. Zawody składały się z konkurencji par, drużynowych, indywidualnych oraz spotkań „bezpośrednich” (head to head, H2H). Wyniki każdej sesji były liczone osobno, a ich wyniki przeliczano na punkty zwycięskie (znane jako Buffett points).

Wynik każdego rozdania był porównywany z wynikiem uzyskanym na drugim stole, co pozwalało zdobyć 0, ½ lub 1 punkt (BAM) w każdym rozdaniu.

W konkurencjach par, drużynowych oraz indywidualnych, wynik sesji był uzyskiwany poprzez porównanie wyników z dwóch pokoi (otwartego i zamkniętego) trzykrotnie.

Dla konkurencji H2H, wynik sesji (składającej się z 7 rozdań) opierał się na jednym porównaniu.

W konkurencji par każda para grała z różnymi parami (tego samego zespołu) w drugim pokoju. Zrealizowano 5 sesji, z których każda składała się z 11 rozdań.

W rywalizacji drużynowej kapitanowie stworzyli po 3 zespoły, a każdy z zespołów Europy rozgrywał 2 sesje (po 10 rozdań) z każdym z amerykańskich zespołów.

W konkurencji indywidualnej pary w każdej sesji były zmieniane, co oznaczało, że w każdej sesji zawodnik miał innego partnera. W sumie rozegrano 11 sesji (po 6 rozdań). Każda drużyna (USA i Europa) posiadała swoją kartę konwencyjną, którą stosowali wszyscy zawodnicy z danego zespołu.

Podobnie jak w przypadku rywalizacji drużynowych, w konkurencji H2H kapitanowie stworzyli po 3 zespoły, które rywalizowały w oddzielnych sesjach.

Łącznie do zdobycia było 210 punktów (Buffett points). W przypadku remisu, puchar pozostałby w USA.

W konkurencji par za zwycięstwo w każdej sesji przyznawano 0, 2 lub 4 punkty. Zrealizowano 5 sesji (po 3 mecze), co dało łączną liczbę punktów wynoszącą (5*3*4=) 60.

W rywalizacji drużynowej przyznawano 0, 2 lub 4 punkty za zwycięstwo. Rozegrano 6 sesji (po 3 mecze), co oznaczało, że łączna liczba punktów wyniosła (6*3*4=) 72.

W konkurencji indywidualnej w każdym meczu można było zdobyć 0, 1 lub 2 punkty. Odbyło się 11 sesji (po 3 mecze), co dało łączną liczbę punktów równą (11*2*3=) 66.

W konkurencji H2H przyznawano 0, 2 lub 4 punkty, a rozegrano 3 sesje. Łączna liczba punktów wyniosła 3*4=12.

== Poprzedni zwycięzcy ==

Poprzednia edycja zawodów, czyli trzeci Buffett Cup, miała miejsce w dniach 27–30 września 2010 w Cardiff (Walia). Zwyciężyła drużyna USA z wynikiem 109:89.

== Składy drużyn ==

== Transmisje z zawodów ==

Wszystkie sesje zawodów były transmitowane w internecie przez platformę BBO. Transmisja obejmowała jednocześnie 6 stołów.

W komentarzach dotyczących zawodów zauważono, że:

w organizacji zawodów następowały dynamiczne zmiany, a niektóre sesje były przenoszone na inne dni;

zmieniały się godziny sesji, często bez wcześniejszego powiadomienia o tych zmianach;

operatorzy VuGraph mieli trudności z obsługą, co sprawiało, że wiele transmitowanych spotkań kończyło się jedynie podaniem końcowego wyniku, który czasami był błędny!

== Plan sesji i wyniki zawodów ==

Poniżej przedstawiono wszystkie sesje zawodów. Podany czas obowiązuje w Europie! Kolumny zawierają wynik sesji oraz wynik po sesjach.

== Zobacz też ==

Światowa Federacja Brydża

Buffett Cup

== Przypisy ==

== Linki zewnętrzne ==

Warren Buffett Bridge Cup. Oficjalna strona cyklu. [dostęp 2012-08-26]. (ang.).

Oficjalna strona Światowej Federacji Brydża. [dostęp 2012-07-14]. (ang.).

2012 Buffett Cup. Strona zawodów. [dostęp 2012-09-13]. (ang.).

Zostań naszym fanem!

Pomóż nam się rozwijać! Polub nas na Facebooku! i śledź nas na X!