2016 w boksie

Lista zawodowych mistrzów świata na 31 grudnia 2016

Styczeń

9 stycznia

Offenburg – Giovanni De Carolis zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii superśredniej, pokonując Vincenta Feigenbutza przez techniczny nokaut w 11. rundzie.

16 stycznia

Nowy Jork – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej, wygrywając przez nokaut w 9. rundzie z Arturem Szpilką. Charles Martin zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze ciężkiej, wygrywając wskutek kontuzji w 3. rundzie z Wjaczesławem Hłazkowem.

23 stycznia

Los Angeles – Danny García zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w kategorii półśredniej, wygrywając na punkty z Robertem Guerrero.

30 stycznia

Montreal – Siergiej Kowalow obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w kategorii półciężkiej, wygrywając przez poddanie w 7. rundzie z Jeanem Pascalem.

Luty

12 lutego

Nakhon Ratchasima – Pungluang Sor Singyu obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii koguciej, wygrywając przez techniczną decyzję w 7. rundzie z Jetro Pabustanem.

14 lutego

Warszawa – zmarł Wiesław Rudkowski, wicemistrz olimpijski z 1972 i mistrz Europy z 1975.

20 lutego

Oberhausen – Felix Sturm zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze superśredniej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Fiodorem Czudinowem.

Legionowo – Mike Mollo wygrał przez nokaut w 1. rundzie z Krzysztofem Zimnochem.

27 lutego

Manchester – Carl Frampton zdobył tytuł supermistrza świata WBA oraz obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej, wygrywając niejednogłośnie na punkty ze Scottem Quiggiem.

Halle – Marco Huck zdobył tytuł mistrza świata IBO w kategorii junior ciężkiej, wygrywając przez poddanie w 10. rundzie z Ola Afolabim.

Nowy Jork – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Henrym Lundym.

Anaheim – Hugo Ruiz zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior piórkowej, wygrywając przez nokaut w 1. rundzie z obrońcą pasa Julio Ceją. Leo Santa Cruz obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii piórkowej, wygrywając przez nokaut w 5. rundzie z Kiko Martínezem.

Marzec

3 marca

Nakhon Ratchasima – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Go Odairą z Japonii.

4 marca

Kioto – Shinsuke Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii koguciej, wygrywając na punkty z Liborio Solísem. Ganigan López zdobył tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior muszej, pokonując niejednogłośnie na punkty obrońcę pasa Yu Kimurę.

5 marca

Grozny – Lucas Browne zdobył tytuł mistrza świata WBA w kategorii ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Ruslanem Chagayevem.

Waszyngton – Jessie Vargas zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii półśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Sadamem Alim. Luis Ortiz znokautował w 6. rundzie Tony’ego Thompsona.

Arras – Thomas Masson obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii muszej, wygrywając na punkty z Angelem Moreno z Hiszpanii.

11 marca

Caracas – zmarł Gilberto Mendoza, wieloletni prezydent World Boxing Association.

12 marca

Neubrandenburg – Jürgen Brähmer obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półciężkiej, wygrywając na punkty z Eduardem Gutknechtem.

Liverpool – Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej, wygrywając na punkty z Derrym Mathewsem.

Levallois-Perret – Cédric Vitu obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkośredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Rubenem Varonem z Hiszpanii. Igor Michałkin obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej, wygrywając na punkty z Patrickiem Boisem z Francji.

18 marca

Espoo – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej, wygrywając na punkty z Massimiliano Ballisai z Włoch.

19 marca

Kempton Park – Byron Rojas zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii słomkowej, pokonując na punkty obrońcę pasa Hekkiego Budlera.

26 marca

Sheffield – Kell Brook obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii półśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Kevinem Bizierem.

Oakland – Andre Ward pokonał na punkty Sullivana Barrerę w wadze półciężkiej.

Kwiecień

2 kwietnia

Kraków – Éric Molina pokonał przez nokaut w 10. rundzie Tomasza Adamka. Andrzej Wawrzyk wygrał przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Marcinem Rekowskim. Michał Cieślak wygrał przez techniczny nokaut w 4. rundzie z Francisco Palaciosem. Michał Syrowatka wygrał na punkty z Rafałem Jackiewiczem. Mateusz Masternak wygrał na punkty z Erikiem Fieldsem.

Liverpool – Callum Smith zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii superśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z dotychczasowym mistrzem Hadillahem Mohoumadim.

8 kwietnia

Moskwa – Eduard Trojanowski obronił tytuły mistrza świata IBF i IBO w kategorii lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Césarem René Cuencą.

9 kwietnia

Londyn – Anthony Joshua zdobył tytuł mistrza świata IBF w kategorii ciężkiej, wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Charlesem Martinem. Lee Selby obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii piórkowej, wygrywając na punkty z Erikiem Hunterem. Jamie McDonnell obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii koguciej, wygrywając przez techniczny nokaut w 9. rundzie z Fernando Vargasem.

Las Vegas – Gilberto Ramírez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze superśredniej, pokonując na punkty Arthura Abrahama. Manny Pacquiao pokonał jednogłośnie na punkty Timothy’ego Bradleya.

10 kwietnia

Piotrków Trybunalski – zmarł Henryk Średnicki, mistrz świata z 1978 i mistrz Europy z 1977 i 1979.

16 kwietnia

Nowy Jork – Krzysztof Głowacki obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej, pokonując na punkty Steve’a Cunninghama.

Ledyard – José Pedraza obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior lekkiej, pokonując na punkty Stephena Smitha. Gary Russell Jr. obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze piórkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Patrickiem Hylandem.

22 kwietnia

Florencja – Leonard Bundu zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półśredniej, pokonując przez techniczny nokaut w 9. rundzie Jussiego Koivulę z Finlandii.

23 kwietnia

Inglewood – Giennadij Gołowkin obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i IBO w kategorii średniej, pokonując przez nokaut w 2. rundzie Dominica Wade’a. Román González obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze muszej, pokonując na punkty McWilliamsa Arroyo.

Cebu City – Nonito Donaire obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior piórkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Zsoltem Bedákiem.

Los Mochis – Carlos Cuadras obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior koguciej, wygrywając przez poddanie w 8. rundzie z Richiem Mepranumem z Filipin.

27 kwietnia

Tokio – Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior muszej, wygrywając przez poddanie w 11. rundzie z Juanem José Landaetą. Kōhei Kōno obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii junior koguciej, wygrywając na punkty z Inthanonem Sithchamuangiem. Jezreel Corrales zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior lekkiej, wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Takashim Uchiyamą.

30 kwietnia

Waszyngton – James DeGale obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii superśredniej, wygrywając na punkty z Rogelio Mediną. Badou Jack zremisował z Lucianem Bute i utrzymał tytuł mistrza świata WBC w wadze superśredniej.

Władze WBA przywróciły tytuł supermistrza świata w kategorii junior piórkowej Guillermo Rigondeaux.

Maj

7 maja

Las Vegas – Saúl Álvarez obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze średniej, znokautowując w 6. rundzie Amira Khana.

Manchester – Anthony Crolla obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej, wygrywając przez nokaut w 7. rundzie z Ismaelem Barroso.

Hamburg – Kubrat Pulew zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii ciężkiej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Dereckiem Chisorą.

8 maja

Tokio – Akira Yaegashi obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze junior muszej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Martin Tecuapetlą z Meksyku. Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Davidem Carmoną.

14 maja

Cardiff – Lee Haskins obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze koguciej, wygrywając na punkty z Ivánem Moralesem.

19 maja

Saúl Álvarez zrezygnował z tytułu mistrza świata WBC w wadze średniej. Dotychczasowy mistrz tymczasowy – Giennadij Gołowkin został pełnoprawnym mistrzem.

21 maja

Moskwa – Dienis Lebiediew obronił tytuł mistrza świata WBA i zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Victorem Emilio Ramírezem, stając się supermistrzem WBA w tej kategorii.

Las Vegas – Bejbut Szumenow zdobył wakujący (po uzyskaniu przez Lebiediewa tytułu supermistrza) tytuł mistrza świata WBA w wadze junior ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Juniorem Anthonym Wrightem. Erislandy Lara obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkośredniej, pokonując na punkty Vanesa Martirosyana. Jermell Charlo zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkośredniej, wygrywając przez nokaut w 8. rundzie nad Johnem Jacksonem. Jermall Charlo obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkośredniej, pokonując na punkty Austina Trouta.

Władze WBA uznały walkę Lucasa Browne’a z Ruslanem Chagayevem za nieodbytą i przywróciły tytuł mistrza w wadze ciężkiej Chagayevowi.

25 maja

Pekin – John Riel Casimero zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej, wygrywając przez nokaut w 4. rundzie z obrońcą pasa Amnatem Ruenroengiem.

27 maja

Paryż – Mehdi Amar zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Serhijem Demczenko z Ukrainy.

28 maja

Bacolod – Donnie Nietes obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior muszej, wygrywając przez poddanie w 5. rundzie z Raúlem Garcíą.

Glasgow – Ricky Burns zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w kategorii lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Michele di Rocco.

Liverpool – Tony Bellew zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Ilungą Makabu.

Czerwiec

3 czerwca

Scottsdale – zmarł Muhammad Ali, trzykrotny zawodowy mistrz świata wagi ciężkiej.

Hollywood – Rances Barthelemy obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Mickeyem Beyem.

4 czerwca

Liverpool – Liam Smith obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze lekkośredniej, wygrywając przez nokaut w 2. rundzie z Predragiem Radoseviciem. Karim Guerfi zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii koguciej, wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z dotychczasowym mistrzem Ryanem Farragiem.

Carson – Francisco Vargas obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior lekkiej, remisując z Orlando Salido.

10 czerwca

Bethnal Green – Dmytro Kuczer zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 1. rundzie z Enzo Maccarinellim.

11 czerwca

Nowy Jork – Wasyl Łomaczenko zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior lekkiej, wygrywając przez nokaut w 5. rundzie z obrońcą pasa Románem Martínezem.

Verona – Dejan Zlatičanin zdobył wakujący pas mistrza świata WBC w wadze lekkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z Franklinem Mamanim z Boliwii.

18 czerwca

Chicago – Rau’shee Warren zdobył tytuł supermistrza świata WBA w kategorii koguciej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Juanem Carlosem Payano. Joe Smith Jr. znokautował w 1. rundzie Andrzeja Fonfarę. Maciej Sulęcki pokonał przez techniczny nokaut w 10. rundzie Hugona Centeno Jra.

24 czerwca

Pekin – Nehomar Cermeño zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 12. rundzie z Qiu Xiaojun. Jason Sosa zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z obrońcą pasa Javierem Fortuną.

25 czerwca

Londyn – Anthony Joshua obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Dominicem Breazeale’em.

Nowy Jork – Keith Thurman obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii półśredniej, wygrywając na punkty z Shawnem Porterem.

29 czerwca

Khon Kaen – Thammanoon Niyomtrong zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze słomkowej, wygrywając na punkty z Byronem Rojasem.

Lipiec

1 lipca

Tepic – José Argumedo obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Julio Mendozą.

2 lipca

Meksyk – Ganigan López obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii junior lekkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Jonathanem Taconingiem.

11 lipca

Jekaterynburg – Siergiej Kowalow obronił tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w kategorii półciężkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Isaaciem Chilembą.

16 lipca

Birmingham – Deontay Wilder obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze ciężkiej, wygrywając przez poddanie w 9. rundzie z Chrisem Arreolą.

Berlin – Giovanni De Carolis zachował tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej po remisie z Tyronem Zeuge.

Cardiff – Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej, pokonując jednogłośnie na punkty Mzonke’a Fany. Guillermo Rigondeaux obronił tytuł supermistrza świata WBA w kategorii junior piórkowej, wygrywając przez poddanie w 2. rundzie z Jamesem Dickensem.

20 lipca

Osaka – Kazuto Ioka obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze muszej, wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z Kayvinem Larą. Jonathan Guzmán zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w kategorii junior piórkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 11. rundzie z Shingo Wake.

22 lipca

Leganés – Rubén Nieto obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Nicolasem Gonzálezem z Hiszpanii.

23 lipca

Las Vegas – Terence Crawford obronił tytuł mistrza świata WBO i zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze lekkopółśredniej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Wiktorem Postołem. Óscar Valdez zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Mathiasem Ruedą.

27 lipca

Ayutthaya – Marlon Tapales zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze koguciej, wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z Pungluangiem Sorem Singyu.

29 lipca

Quebec – Adonis Stevenson obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii półciężkiej, wygrywając przez nokaut w 11. rundzie z Thomasem Williamsem Jrem.

30 lipca

Nowy Jork – Carl Frampton zdobył tytuł supermistrza świata WBA w wadze piórkowej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Leo Santa Cruzem.

Sierpień

2 sierpnia

Chon Buri – Chayaphon Moonsri obronił tytuł mistrza świata WBC w kategorii słomkowej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Saúlem Juárezem.

6-21 sierpnia

Rio de Janeiro – podczas igrzysk olimpijskich rozegrano turniej bokserski. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Uzbekistanu (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe).

13 sierpnia

Savonlinna – Edis Tatli obronił tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii lekkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Cristianem Moralesem z Hiszpanii.

20 sierpnia

Sanda – Katsunari Takayama zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w kategorii słomkowej, pokonując przez techniczną decyzję w 6. rundzie Riku Kano.

31 sierpnia

Tokio – Luis Concepción zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze junior koguciej, wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Kōhei Kōno. Ryoichi Taguchi obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior muszej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Ryō Miyazakim.

Wrzesień

3 września

Taguig – Jerwin Ancajas zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior koguciej, wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu McJoe Arroyo.

4 września

Zama – Naoya Inoue obronił tytuł mistrza świata WBO w wadze junior koguciej, wygrywając przez nokaut w 10. rundzie z Karoonem Jarupianlerdem.

7 września

Lake Elsinore – zmarł Bobby Chacon, zawodowy mistrz świata kategorii piórkowej i junior lekkiej.

8 września

Odessa – zmarł Roman Romanczuk, ukraiński i rosyjski bokser, amatorski wicemistrz świata z 2005.

9 września

Moskwa – Eduard Trojanowski obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 2. rundzie z Keitą Obarą.

Reading – Robert Easter Jr. zdobył wakujący tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkiej, pokonując niejednogłośnie na punkty Richarda Commeya. Daniel Jacobs obronił pas mistrza świata WBA w wadze średniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Sergio Morą.

10 września

Greenwich – Giennadij Gołowkin obronił tytuły mistrza świata WBC, IBF i IBO w wadze średniej, wygrywając przez techniczny nokaut w 5. rundzie z Kellem Brookiem. Lee Haskins obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze koguciej, pokonując jednogłośnie na punkty Stuarta Halla. John Riel Casimero obronił tytuł mistrza świata IBF w wadze muszej, wygrywając przez techniczny nokaut w 10. rundzie z Charliem Edwardsem.

Inglewood – Román González zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior koguciej, pokonując jednogłośnie na punkty dotychczasowego mistrza Carlosa Cuadrasa.

15 września

Juan Francisco Estrada zrzekł się tytułów supermistrza świata WBA i mistrza świata WBO w wadze muszej.

16 września

Osaka – Hozumi Hasegawa zdobył tytuł mistrza świata WBC w wadze junior piórkowej, wygrywając przez poddanie w 9. rundzie z obrońcą pasa Hugonem Ruizem. Shinsuke Yamanaka obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze koguciej, wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Anselmo Moreno.

17 września

Gdańsk – Ołeksandr Usyk zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z dotychczasowym mistrzem Krzysztofem Głowackim.

Arlington – Saúl Álvarez zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior średniej, pokonując przez nokaut w 9. rundzie obrońcę tytułu Liama Sitha.

24 września

Manchester – Jorge Linares zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Anthonym Crollą.

30 września

Wenzhou – Nehomar Cermeño obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior piórkowej, wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z Anurakiem Thisą.

Październik

1 października

Neubrandenburg – Nathan Cleverly zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze półciężkiej, wygrywając przez poddanie w 6. rundzie z obrońcą tytułu Jürgenem Brähmerem.

5 października

Felix Sturm zrzekł się tytułu supermistrza świata WBA w wadze superśredniej.

7 października

Glasgow – Ricky Burns obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze lekkopółśredniej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Kiriłłem Relichem.

9 października

Cincinnati – zmarł Aaron Pryor, były zawodowy mistrz świata kategorii lekkopółśredniej.

13 października

Tyson Fury zrzekł się tytułów supermistrza świata WBA i mistrza świata WBO w wadze ciężkiej.

15 października

Manchester – Tony Bellew obronił tytuł mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 3. rundzie z BJ Floresem.

Frederikshavn – Dennis Ceylan zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii piórkowej, po wygranej niejednogłośnie na punkty z Ryanem Walshem.

Listopad

5 listopada

Poczdam – Tyron Zeuge zdobył tytuł mistrza świata WBA w wadze superśredniej, wygrywając przez nokaut w 12. rundzie z obrońcą tytułu Giovannim De Carolisem.

Las Vegas – Manny Pacquiao zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze półśredniej, pokonując jednogłośnie na punkty obrońcę tytułu Jessie Vargasa. Zou Shiming zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO w wadze muszej, po zwycięstwie jednogłośnie na punkty nad Prasitsakiem Pharomem. Jessie Magdaleno zdobył tytuł mistrza świata WBO w wadze junior piórkowej, wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Nonito Donaire. Óscar Valdez obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii piórkowej, wygrywając przez techniczny nokaut w 7. rundzie z Hiroshige Osawą.

9 listopada

zmarł Jack Bodell, były zawodowy mistrz Europy w wadze ciężkiej.

10 listopada

Paryż – Guillaume Frenois zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii junior lekkiej, po wygranej jednogłośnie na punkty z Samirem Zianim.

12 listopada

Monte Carlo – Luis Ortiz pokonał jednogłośnie na punkty Malika Scotta. Jamie McDonnell obronił tytuł mistrza świata WBA w kategorii koguciej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Liborio Solísem. Jason Sosa obronił tytuł mistrza świata WBA w wadze junior lekkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty ze Stephenem Smithem.

Magdeburg – Robert Stieglitz zdobył tytuł mistrza Europy (EBU) w kategorii półciężkiej, po wygranej jednogłośnie na punkty z obrońcą pasa Mehdim Amarem.

Ciudad Valles – José Argumedo obronił tytuł mistrza świata IBF w kategorii słomkowej, wygrywając przez nokaut w 3. rundzie z José Antonio Jiménezem.

14-19 listopada

Sokółka – odbyły się mistrzostwa Polski w boksie.

16 listopada

Mount Vernon – zmarł Alex Stewart, czołowy bokser wagi ciężkiej w latach 90. XX wieku.

19 listopada

Las Vegas – Andre Ward zdobył tytuły supermistrza świata WBA oraz mistrza świata IBF i WBO w kategorii półciężkiej, wygrywając jednogłośnie na punkty z obrońcą pasów Siergiejem Kowalowem.

26 listopada

Cardiff – Terry Flanagan obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii lekkiej, wygrywając przez techniczny nokaut w 8. rundzie z Orlando Cruzem.

Las Vegas – Wasyl Łomaczenko obronił tytuł mistrza świata WBO w kategorii junior lekkiej, wygrywając przez poddanie w 7. rundzie z Nicholasem Waltersem.

28 listopada

Camagüey – zmarł Adolfo Horta, wicemistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata amatorskiego.

Grudzień

2 grudnia

Las Palmas – Abigail Medina zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze junior piórkowej, wygrywając jednogłośnie na punkty z Jeremy Parodim. Ceferino Rodriguez zdobył wakujący tytuł mistrza Europy (EBU) w wadze półśredniej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z Ahmedem El Mousaouim.

3 grudnia

Moskwa – Julius Indongo zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze lekkopółśredniej, wygrywając przez nokaut w 1. rundzie z obrońcą tytułu Eduardem Trojanowskim. Murat Gassijew zdobył tytuł mistrza świata IBF w wadze junior ciężkiej, wygrywając niejednogłośnie na punkty z obrońcą tytułu Dienisem Lebiediewem. Dmitrij Kudriaszow (waga junior ciężka) pok

Zostań naszym fanem!

Pomóż nam się rozwijać! Polub nas na Facebooku! i śledź nas na X!