Hotelarze z Hiszpanii i Francji przeciwko Bookingowi w sądzie

  • Współpraca prawników z Francji i Hiszpanii w walce z Booking.com.
  • Celem jest wzmocnienie sektora hotelarskiego i uproszczenie pozwów zbiorowych.
  • Obie kancelarie korzystają z ekspertyz biegłych sądowych dla przyspieszenia spraw.
  • Hiszpańska ofensywa sądowa obejmuje pozew zbiorowy z udziałem ponad 400 hoteli.
  • Rozmowy z kancelariami z Włoch i Portugalii o dołączenie do inicjatywy.

Prawnicy z Francji i Hiszpanii nawiązali współpracę w celu walki z platformą rezerwacyjną Booking.com, aby wzmocnić pozycję sektora hotelarskiego i uprościć proces składania pozwów zbiorowych.

Współpraca prawna

Kancelarie Eskariam z Hiszpanii oraz Geradin Partners z Francji porozumiały się w zakresie współpracy przy dochodzeniu praw hotelarzy. Celem jest zwiększenie efektywności postępowań sądowych oraz wywarcie większej presji na Booking.com. Obie kancelarie będą mogły korzystać z ekspertyz biegłych sądowych oraz strategii procesowych, co ma przyspieszyć przebieg spraw.

Reakcje przedstawicieli kancelarii

David Fernández, dyrektor generalny Eskariam, podkreślił, że „zawarte porozumienie pozwala nam stworzyć spójny i silny front prawny na poziomie europejskim, z poszanowaniem lokalnych uwarunkowań prawnych i gospodarczych”. Marc Barennes z kancelarii Geradin dodał, że „hotele we Francji i Hiszpanii zbyt długo były ofiarami nieuczciwych praktyk Booking.com” i zaznaczył, że nadszedł czas na rekompensatę za poniesione straty.

Rozszerzenie współpracy

Obecnie formalne porozumienie obejmuje jedynie Hiszpanię i Francję, jednak prowadzone są rozmowy z kancelariami z Włoch i Portugalii, które są bliskie dołączenia do inicjatywy. Dalsze rozszerzenia współpracy nie są wykluczone.

Ofensywa sądowa w Hiszpanii

Hiszpańska ofensywa sądowa jest koordynowana przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Menedżerów Hoteli (AEDH), które prowadzi pozew zbiorowy z udziałem ponad 400 obiektów. Strategia koncentruje się na klauzulach parytetowych, które uniemożliwiały hotelom oferowanie niższych cen poza platformą Booking. Mechanizm ten został uznany za niezgodny z prawem przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Źródło: turystyka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments