Nawrocki: Cenckiewicz ma zostać zniszczony, bo pisze prawdę

  • Karol Nawrocki protestował w obronie prof. Sławomira Cenckiewicza przed Prokuraturą Wojskową.
  • Cenckiewicz jest uznawany za wybitnego polskiego historyka XXI wieku.
  • Nawrocki oskarżył władze o polityczne represje wobec Cenckiewicza i jego pracy naukowej.
  • Protest wyraził sprzeciw wobec działań obecnych władz i zagrożeń dla demokracji.
  • Nawrocki zaapelował o zmiany w polskim systemie sprawiedliwości i praworządności.

Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta, wziął udział w proteście w obronie prof. Sławomira Cenckiewicza przed Prokuraturą Wojskową w Warszawie, oskarżając obecne władze o chęć zniszczenia niepokornego historyka. Nawrocki podkreślił, że Cenckiewicz, jako jeden z najwybitniejszych polskich historyków XXI wieku, płaci cenę za swoje badania i odwagę w mówieniu prawdy o polskiej historii oraz służbach specjalnych. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na zagrożenia dla demokracji w Polsce oraz na konieczność obrony wartości demokratycznych.

Protest w obronie prawdy

Protest zorganizowany w Warszawie zgromadził zwolenników prof. Cenckiewicza, którzy wyrazili swoje wsparcie dla historyka, oskarżanego przez władze o rzekome przestępstwa. Nawrocki, jako doradca Instytutu Pamięci Narodowej, wskazał, że Cenckiewicz jest ofiarą politycznych represji, które mają na celu zduszenie głosu krytyki wobec obecnej władzy. „Dziś ten człowiek płaci cenę za to, że prezes IPN odważył się startować w wyborach prezydenckich w Polsce, która na naszych oczach przestaje być demokratyczna” – powiedział Nawrocki.

Rola prof. Cenckiewicza w historii

Karol Nawrocki podkreślił, że prof. Cenckiewicz ma ogromny dorobek naukowy i jest jednym z najlepszych specjalistów w Polsce w zakresie działalności służb specjalnych. „To człowiek, który całe swoje życie poświęcił prawdzie. Odkrywał karty polskiej historii” – zaznaczył Nawrocki, dodając, że Cenckiewicz zawsze miał odwagę pisać o trudnych aspektach polskiej przeszłości, w tym o czasach komunistycznych. W jego ocenie, ataki na historyka są próbą zniszczenia jego reputacji i pracy naukowej.

Polityczne tło oskarżeń

Nawrocki zwrócił uwagę na polityczne tło oskarżeń wobec Cenckiewicza, wskazując, że są one wynikiem działań osób związanych z obozem władzy. „Cynizm całej tej sytuacji polega na tym, że obecna władza nawet nie próbuje udawać obiektywizmu postępowania instytucji państwa” – stwierdził. W jego opinii, zarzuty stawiane prof. Cenckiewiczowi są bezpodstawne i mają na celu zastraszenie innych badaczy oraz zniechęcenie ich do podejmowania kontrowersyjnych tematów.

Apel o zmiany w Polsce

W swoim wystąpieniu Nawrocki zaapelował o zmiany w polskim systemie sprawiedliwości, podkreślając, że obecne działania władzy prowadzą do pogłębiania podziałów w społeczeństwie. „Jeśli prezydentem zostanę dzięki waszej woli, to naprawię polski system sprawiedliwości” – obiecał. Zaznaczył, że Polska potrzebuje powrotu do praworządności oraz instytucji, które będą działały w interesie obywateli, a nie władzy.

Wnioski z protestu

Protest w obronie prof. Sławomira Cenckiewicza stał się nie tylko manifestacją wsparcia dla historyka, ale także wyrazem sprzeciwu wobec działań obecnych władz. Nawrocki zakończył swoje wystąpienie słowami: „Niech żyje prawda, niech żyje Polska!”, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonych. W obliczu rosnących napięć politycznych w Polsce, protest ten może być sygnałem dla społeczeństwa o potrzebie obrony wartości demokratycznych i prawdy historycznej.

Źródło: wpolityce
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments