- Adam Łaskawski zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters 1 oraz drugie miejsce w kategorii open.
- Osiągnął wynik 242,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc RAW i EQ.
- Łaskawski ma na koncie liczne sukcesy, w tym tytuły mistrza Polski i Europy.
- Rozpoczął swoją karierę sportową w wieku 16 lat, osiągając obecnie masę ciała 130 kg.
- Podkreślił różnice między kulturystyką a wyciskaniem sztangi w wywiadzie dla portalu netTG Gospodarka - Ludzie.
Adam Łaskawski, pracownik KWK Ruda, zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters 1 oraz drugie miejsce w kategorii open na Mistrzostwach Polski WPA w Wyciskaniu Sztangi Leżąc RAW i EQ, osiągając wynik 242,5 kg.
Osiągnięcia Adama Łaskawskiego
Adam Łaskawski, po półrocznej przerwie od wyciskania, potwierdził swoją dominację w tej dyscyplinie sportowej. Jego wynik 242,5 kg pozwolił mu zdobyć tytuł Mistrza Polski w kategorii Masters 1, a w kategorii open zajął drugie miejsce. Łaskawski jest znany z licznych sukcesów w wyciskaniu sztangi leżąc, w tym z tytułów mistrza Polski oraz mistrza Europy.
Historia kariery
Łaskawski rozpoczął swoją przygodę ze sportem w młodym wieku. W wieku 16 lat ważył 82 kg, a obecnie jego mięśnie ważą 100 kg, przy całkowitej masie ciała wynoszącej około 130 kg. Już jako osiemnastolatek zdobył tytuł Mistrza Śląska w podnoszeniu ciężarów, co zapoczątkowało jego dalsze sukcesy w tej dziedzinie.
Różnice między kulturystyką a wyciskaniem
W rozmowie z portalem netTG Gospodarka – Ludzie, Łaskawski podkreślił różnice między kulturystyką a wyciskaniem sztangi. „Często myli się kulturystów ze strongmanami. W tej pierwszej dyscyplinie chodzi o doprowadzenie małymi ciężarami do jak największego wysiłku. Podejście strongmanów jest inne. Tu liczy się jak największy ciężar i jak największa liczba tzw. powtórzeń. Mnie bardziej interesowało wyciskanie sztangi i wybrałem tę drogę” – powiedział.
Międzynarodowe sukcesy
Adam Łaskawski odniósł również sukcesy na arenie międzynarodowej, zdobywając dwa tytuły mistrza Europy oraz trzy medale na mistrzostwach świata w wyciskaniu sztangi leżąc, w tym złoty, srebrny i brązowy.