Niemcy planują zwiększenie kontroli granicznych i deportacje.

  • W Niemczech planowane są zmiany w polityce migracyjnej mające na celu zwiększenie kontroli granicznych.
  • Minister spraw wewnętrznych Alexander Dobrindt zapowiedział nowe regulacje, które wejdą w życie w przyszłym tygodniu.
  • Wzrośnie liczba etatów w policji federalnej, z możliwym przyrostem o trzy tysiące nowych policjantów.
  • Dobrindt zapewnił, że proces odsyłania imigrantów będzie rozciągnięty w czasie, aby nie obciążać sąsiadów.
  • W umowie koalicyjnej zapisano możliwość odsyłania imigrantów, nawet jeśli chcą złożyć wniosek o azyl.

W Niemczech planowane są zmiany w polityce migracyjnej, które mają na celu zwiększenie kontroli granicznych oraz odsyłanie nielegalnych imigrantów. Minister spraw wewnętrznych Alexander Dobrindt zapowiedział wprowadzenie nowych regulacji, które wejdą w życie w przyszłym tygodniu.

Zwiększenie kontroli granicznych

Dobrindt ogłosił, że w środę wyda polecenie zwiększenia liczby kontroli na granicach. W związku z tym ma wzrosnąć liczba przypadków odsyłania imigrantów. Minister podkreślił, że liczba nielegalnych imigrantów w Niemczech jest nadal zbyt wysoka.

Nowe etaty w policji federalnej

Minister zapowiedział także zwiększenie liczby etatów w policji federalnej (Bundespolizei), która odpowiada za bezpieczeństwo granic. Choć Dobrindt nie podał konkretnej liczby nowych policjantów, w mediach pojawiają się informacje o trzech tysiącach nowych etatów.

Reakcje sąsiadów

Pytany o sprzeciw Polski i Austrii wobec planów odsyłania imigrantów, Dobrindt zapewnił, że proces ten będzie rozciągnięty w czasie i nie będzie stanowił przeciążenia dla sąsiadów. „Zaczniemy od pojedynczych przypadków. Omówiliśmy z krajami sąsiednimi, że dojdzie do takiej sytuacji. Rozmowy trwają” – dodał.

Zmiana polityki migracyjnej

Dobrindt zaznaczył, że zmiany w polityce migracyjnej w Niemczech są konieczne i leżą w interesie krajów sąsiednich. Minister podkreślił, że Niemcy i sąsiednie państwa powinny wspólnie pracować nad europejskim projektem, który ma na celu przesunięcie problemu migracji „poza granice Europy”.

Umowa koalicyjna

W umowie koalicyjnej CDU/CSU i SPD zapisano możliwość odsyłania imigrantów z granicy, nawet jeśli zamierzają oni złożyć wniosek o azyl. Uzgodnienia w tej sprawie mają być prowadzone z krajami sąsiednimi, przy czym chadecy uważają, że wystarczająca jest konsultacja, podczas gdy socjaldemokraci postulują konieczność uzyskania zgody zainteresowanych państw.

Źródło: niezalezna
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments