- Ford Transit obchodzi 60-lecie istnienia, debiutując w 1965 roku.
- Wersja podwozia umożliwia personalizację pojazdu zgodnie z potrzebami użytkowników.
- Nowa wersja może być elektryczna, z zasięgiem do 402 km na jednym ładowaniu.
- Ford współpracuje z ponad 200 firmami w programie Ford Pro Convertor w zakresie zabudowy.
- Gwarancja na zabudowę jest równa gwarancji na pojazd.
Ford Transit, znany model segmentu vanów, obchodzi 60-lecie istnienia, oferując różnorodne wersje, w tym unikalną wersję podwozia, która umożliwia personalizację pojazdu zgodnie z potrzebami użytkowników.
Historia Forda Transita
Ford Transit zadebiutował na rynku w 1965 roku, a jego główną ideą była wszechstronność. Model ten zyskał popularność dzięki różnorodności dostępnych wersji, co czyni go jednym z liderów w segmencie vanów.
Wersja podwozie
Wersja podwozie Forda Transita jest szczególnie ceniona za możliwość dostosowania do różnych zabudów. Oferuje zarówno pojedynczą, jak i podwójną kabinę, a za nią znajduje się „goła” platforma, która jest przystosowana do zintegrowanych zabudów nadwozia.
Specyfikacje techniczne
Pierwszy model podwozia Transita miał długość do 5040 mm oraz dopuszczalną masę całkowitą (DMC) od 1995 do 3320 kg. Początkowo był napędzany 1,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 60 KM oraz 62-konnym silnikiem diesla o pojemności 2,4 litra. Obecnie, Transit podwozie oferuje różne długości ramy, co pozwala na maksymalną długość zabudowy wynoszącą nawet 5235 mm. Dopuszczalna masa całkowita wynosi od 3500 do 5000 kg, a dostępne napędy to FWD, RWD oraz 4×4.
Nowoczesne rozwiązania
Nowa wersja Forda Transita podwozie może być również elektryczna, wyposażona w akumulator o pojemności 89 kWh, co zapewnia zasięg do 402 km na jednym ładowaniu. Trzon gamy stanowi silnik wysokoprężny 2.0 New Eco Blue, dostępny w wersjach o mocy 105 KM, 130 KM oraz 165 KM.
Program Ford Pro Convertor
W zakresie zabudowy Transita, Ford współpracuje z ponad 200 specjalistycznymi firmami w programie Ford Pro Convertor, który działa na terenie całej Europy. W Polsce funkcjonuje 11 takich firm, które oferują różnorodne rozwiązania, w tym pojazdy dla sektora budowlanego, transportu, służb ratowniczych oraz dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Gwarancja na zabudowę obowiązuje przez ten sam czas, co gwarancja na samo auto.