Polowanie służb na Nawrockiego. Cenckiewicz: „Mają dość

  • Nieprawidłowości w przeglądaniu teczki Nawrockiego naruszają przepisy ustawy o ochronie informacji niejawnych.
  • Procedura postępowania sprawdzającego wymaga ewidencjonowania zamówień teczek i ich przekazywania.
  • Obawy w służbach specjalnych dotyczą potencjalnych konsekwencji prawnych związanych z wyciąganiem poufnych materiałów.
  • Cenckiewicz ujawnia, że narracja o "gangusach" wokół Nawrockiego jest budowana przez politycznych nadzorców ABW.

W kontekście kontrowersji związanych z teczką sprawdzeniową Karola Nawrockiego, Sławomir Cenckiewicz ujawnia nieprawidłowości w procedurze przeglądania dokumentów oraz obawy wśród pracowników służb specjalnych dotyczące potencjalnych konsekwencji prawnych.

Nieprawidłowości w przeglądaniu teczki

Według Sławomira Cenckiewicza, teczka sprawdzeniowa Karola Nawrockiego była przeglądana z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie informacji niejawnych. „Podobno boją się tam wpisać swoich nazwisk w metryczkę – fakt!” – zaznaczył. Dodał, że procedura postępowania sprawdzającego (PPS) wymaga ewidencjonowania, kto zamawia teczkę oraz odnotowywania jej przekazania.

Analiza teczki Nawrockiego

Cenckiewicz wskazał, że teczka „PPS” Nawrockiego została poddana analizie w celu wyciągnięcia starych spraw, co mogło go skompromitować. „Zwyciężyła koncepcja druga. Ona zapewnia minimalizację zostawianych śladów” – dodał, podkreślając, że powstała notatka opierająca się na wcześniejszej weryfikacji sprawy dotyczącej mieszkania, które Nawrocki nabył legalnie.

Kulisy działań służb

Cenckiewicz ujawnił również, że koncepcja politycznych nadzorców ABW polega na wykorzystaniu JŻ, emeryta z przeszłością kryminalną, do budowania narracji o „gangusach” wokół Nawrockiego. „Cała opowieść o śledztwie dziennikarzy to legenda!” – stwierdził.

Obawy wśród pracowników służb

Historyk zaznaczył, że w służbach panują duże obawy związane z możliwym zwycięstwem Nawrockiego w nadchodzących wyborach. „Nastroje w służbach są mocno rozemocjonowane” – podkreślił, wskazując na niezadowolenie wśród pracowników oraz obawy przed konsekwencjami prawnymi związanymi z wyciąganiem poufnych materiałów.

Źródło: wpolityce
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments