Virginia Giuffre, ofiara Epsteina, popełniła samobójstwo w Australii

Virginia Giuffre, jedna z najbardziej znanych ofiar seksualnego wykorzystywania przez Jeffrey’a Epsteina, popełniła samobójstwo w wieku 41 lat w Neergabby w Australii, gdzie mieszkała od kilku lat. Jej rodzina ogłosiła tę tragiczną wiadomość w piątek, podkreślając, że Giuffre była ofiarą przemocy seksualnej przez całe życie.

Życie i walka Giuffre

Virginia Giuffre była jedną z pierwszych osób, które głośno domagały się postawienia przed sądem Epsteina i jego wspólników. Inne ofiary wykorzystywania przez Epsteina później przyznały, że to ona dodała im odwagi do mówienia o swoich doświadczeniach. Giuffre dostarczyła również kluczowe informacje organom ścigania, które przyczyniły się do śledztwa i późniejszego skazania Ghislaine Maxwell, współpracownicy Epsteina.

Rodzina i przyjaciele

„Z całkowicie złamanym sercem ogłaszamy, że Virginia zmarła zeszłej nocy na swojej farmie w Australii Zachodniej” – powiedziała jej rodzina w oświadczeniu dla NBC News. „Straciła życie w wyniku samobójstwa, po całym życiu jako ofiara przemocy seksualnej i handlu ludźmi”.

Jej brat, Danny Wilson, stwierdził, że „pchnęła tak mocno, aby zgasić zło w świecie”. Dodał, że „jej największym przesłaniem było: 'Jeśli tego nie zrobię, nikt tego nie zrobi’”.

Trudne dzieciństwo

Giuffre dorastała głównie na Florydzie, gdzie miała trudne dzieciństwo. Twierdziła, że była wykorzystywana przez przyjaciela rodziny, co doprowadziło ją do życia na ulicy jako nastolatkę. Próbowała odbudować swoje życie, gdy poznała Maxwell, która przygotowała ją do bycia wykorzystywaną przez Epsteina.

Walka z Epsteinem i Maxwell

Giuffre twierdziła, że Epstein wykorzystywał ją w latach 1999-2002 i handlował nią wśród swoich wpływowych znajomych, w tym księcia Andrzeja i francuskiego agenta modelingowego Jean-Luca Brunela. Epstein, bogaty finansista, popełnił samobójstwo w nowojorskim więzieniu w 2019 roku, czekając na proces w sprawie federalnych zarzutów o handel ludźmi.

Maxwell została skazana w 2021 roku na pięć lat więzienia za swoje działania w rekrutacji młodych dziewcząt do wykorzystywania przez Epsteina.

Testimonia i walka o sprawiedliwość

Giuffre złożyła pozew federalny przeciwko Andrzejowi w 2021 roku, oskarżając go o wykorzystywanie seksualne, gdy miała 17 lat. Andrzej, który wycofał się z obowiązków królewskich w związku z kontrowersjami wokół Epsteina, zgodził się na ugodę w 2022 roku. Zaprzeczył, jakoby miał z nią kontakt seksualny.

Brunel, który kierował kilkoma agencjami modelingowymi, został oskarżony o molestowanie seksualne i gwałt na co najmniej jednej nieletniej w grudniu 2020 roku. Zmarł w wyniku samobójstwa w swoim więzieniu w lutym 2022 roku.

Ostatnie dni Giuffre

Giuffre przeprowadziła się do Australii z mężem przed aresztowaniem Epsteina w 2019 roku. Para miała troje dzieci. W wywiadzie dla NBC Giuffre powiedziała: „Chciałam, aby Brunel wiedział, że nie ma już nade mną władzy, że jestem dorosłą kobietą i postanowiłam pociągnąć go do odpowiedzialności za to, co zrobił mi i wielu innym”.

Odziedziczone dziedzictwo

„Virginia była jedną z najbardziej niezwykłych osób, jakie miałem zaszczyt poznać” – powiedziała jej przedstawicielka, Dini von Mueffling. Jej prawniczka, Sigrid McCawley, opisała ją jako „drogo przyjaciela i niesamowitego obrońcę innych ofiar”.

„Jej odwaga zmotywowała mnie do cięższej walki, a jej siła była inspirująca” – dodała McCawley.

Źródło: nbcnews.com
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zostań naszym fanem!

Pomóż nam się rozwijać! Polub nas na Facebooku! i śledź nas na X!