Nowa rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia od maja

Szykują się istotne zmiany kadrowe w Ministerstwie Zdrowia, które mogą wpłynąć na komunikację w sektorze ochrony zdrowia. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, nowym rzecznikiem prasowym resortu zdrowia od maja ma zostać Renata Jeziółkowska.

Nowa rzeczniczka Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia, po odejściu Jakuba Gołębia, który w marcu tego roku zakończył swoją współpracę z resortem, intensywnie poszukiwało nowego rzecznika prasowego. Jakub Gołąb był jednocześnie wicedyrektorem Biura Komunikacji.

Według informacji przekazanych przez Rynek Zdrowia, Renata Jeziółkowska ma przejąć tę funkcję od maja. To doświadczona specjalistka w dziedzinie komunikacji, która przez ostatnie lata była związana z sektorem ochrony zdrowia.

Doświadczenie Renaty Jeziółkowskiej

Od 2023 roku Jeziółkowska prowadziła biuro prasowe Krajowej Izby Fizjoterapeutów, gdzie zdobyła cenne doświadczenie w zakresie komunikacji. Wcześniej odpowiadała za komunikację w Naczelnej Izbie Lekarskiej, do której trafiła z Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Jej bogate doświadczenie może przynieść świeże spojrzenie na komunikację w ministerstwie.

Rewolucja w przepisach pracy

W innym obszarze, Marcin Stanecki, główny inspektor pracy, zwraca uwagę na nadchodzące zmiany, które mają wpływ na pracowników oraz pracodawców. Wskazuje na rewolucję w przepisach dotyczących robotyzacji, chorób w pracy, ozusowania umów zlecenie oraz umów o dzieło.

Nowe wyzwania dla rynku pracy

  • Robotyzacja i automatyzacja procesów pracy.
  • Nowe przepisy dotyczące mobbingu.
  • Zmiany w zasadach kontroli inspekcji pracy.

Przemysł wkracza w nową erę, gdzie roboty przejmują wiele zadań, co rodzi pytanie: czy ludzie są na to gotowi? Automatyzacja nie tylko zwiększa wydajność, ale także redefiniuje pojęcie bezpieczeństwa pracy, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

W odpowiedzi na te wyzwania, Państwowa Inspekcja Pracy planuje rewolucję w kontrolach, dostosowując je do nowej rzeczywistości. To ważny krok w kierunku zapewnienia, aby nadzór nad warunkami pracy nadążał za tempem technologii.

Źródło: Rynek Zdrowia
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments